Krwony zwyciężyły

17 zespołów z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Brudzew brało udział w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Rywalizacja z udziałem zarówno dziewcząt, chłopców, jak i dorosłych odbyła się w niedzielę, 26 czerwca w Cichowie.

O Puchar Wójta Gminy Brudzew walczono w dwóch konkurencjach: biegu sztafetowym z przeszkodami oraz tak zwanej bojówce (rozwinięcie i połączenie węży gaśniczych, załączenie motopompy i wodą z węża obrócenie tarczy oraz strącenie pachołków). W zawodach liczyła się szybkość, dokładność i siła, a każdy zły ruch oznaczał punkty karne. Mimo tego dzielnie radziły sobie drużyny dziewcząt, wśród których zawód strażaka raczej nie jest popularny.

– Dla nas to dobra zabawa, sposób na nudę taką, jak w niedzielne popołudnie, poza tym uczymy się współpracy i zdobywamy doświadczenia – powiedziała Monika Karkus z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brudzyniu.

Zawodom towarzyszyło duże zainteresowanie ze strony licznie zgromadzonej publiczności, której czasem oberwało się wodą ze strażackiego węża. Po zliczeniu punktów najlepszą drużyną męską okazała się reprezentacja Krwon, która otrzymała Puchar Wójta Gminy Brudzew, na drugim miejscu znaleźli się dzielnie walczący druhowie z Janiszewa, a na trzecim jednostka z Galewa. Z kolei wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęły Chrząblice, a drugie Brudzew. W kategorii chłopców najlepiej wypadła jednostka z Brudzewa, po niej z Brudzynia, trzecia była drużyna z Kwiatkowa.

Miłym akcentem kończącym zawody była zabawa taneczna pod gołym niebem.

Echo Turku, nr 26/2005 (598), 28 czerwca 2005

O stronie

Pierwszy projekt strony internetowej poświęcej miejscowości Janiszew powstał w kwietniu 2005 roku. Przez kolejne lata, pod różnymi adresami, gromadziła coraz więcej treści dotyczących zarówno historii, jak i najświeższych informacji o Janiszewie. Pod adresem janiszew.net.pl w sieci funkcjonuje od września 2009 roku, w obecnej stylizacji graficznej - od września 2013 roku.

Garść podziękowań

Strona bez wątpienia nie powstałaby bez pomocy wielu osób, którymi są m.in.:

W. Karski, T. Oblizajek, M. Górzyński, ks. H. Witczak, R. Kaszyński, M. Kaszyński, S. Kwaśna, W. Wojciechowski, A. Słomowski

Galeria zdjęć

imgimgimgimg