Janiszew.net.pl

Wybory samorządowe 2014

Dożynki Gminne

Tegoroczne dożynki gminne odbyły się w niedzielę, 24 sierpnia 2014 roku w parku w Kolnicy. Gospodarzem uroczystości było sołectwo Bratuszyn, a na Starostów wybrano Heainę i Jerzego Maciejewskich. Konkurs na wieniec dożynkowy wygrała delegacja z Bogdałowa.

Sołectwo Janiszew reprezentowała delegacja w składzie: Zdzisław Kaźmierczak, Marek Włodarczyk i Edward Oblizajek, która przekazała upieczony z tegorocznej mąki chleb. Ponadto panie z Koła Gospodyń Wiejskich (Zofia Kaźmierczak, Stanisława Przybył, Gertruda Karska, Krystyna Piotrowska) jak co roku częstowały na swoim stoisku własnoręcznie przygotowanymi smakołykami.

100-lecie OSP Brudzew

W piątek 15 sierpnia 2014 roku odbyły się uroczyste obchody 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Brudzewie. Z tej okazji gruntowny remont przeszła brudzewska strażnica wraz z wieżą, gdzie zamontowano zagery oraz najnowocześniejszą w powiecie syrenę alarmową. Podczas uroczystości m.in. odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą mieszkańcom Brudzewa, którzy zginęli w czasie kampanii wrześniowej w 1939 roku, poświęcono figurę św. Floriana, a także nadanie nowego sztandaru jednostce.

Podczas uroczystości obecna była delegacja z jednostki OSP Janiszew w składzie: Marek Włodarczyk, Jacek Majtka, Jarosław Karski i Mirosław Wilczewski, a także Zdzisław Kaźmierczak jako radny gminy Brudzew oraz Władysław Karski - wicestarosta powiatu tureckiego i sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP. Druhowie z Janiszewa dokonali stosownych wpisów do Złotej Księgi oraz przekazali z tej okazji stosowny datek na rzecz Jubilatki.

Już za dwa lata, w roku 2016, swój jubileusz 100-lecia istnienia ochodzić będzie Ochotnicza Straż Pożarna w Janiszewie.

Podwójny tryumf na zawodach strażackich w Brudzyniu

Podwójnym tryumfem strażaków z jednostki OSP Janiszew zakończyły się rozegrane dziś w Brudzyniu gminne zawody sportowo-pożarnicze. Oba zespoły zgłoszone do rywalizacji, a więc zarówno drużyna seniorów, jak i reaktywowana po latach Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza (grupa junior młodszy), okazały się najlepsze w swoich kategoriach (juniorzy ex eaquo z jednostką z Brudzynia). W kategorii junior starszy tryumfowali młodzi druhowie strażacy z Krwon, zaś wśród dziewcząt najlepsze były zawodniczki OSP Galew.

Dla drużyny seniorów jest to drugie zwycięstwo z rzędu, które gwarantuje im udział w zawodach powiatowych. Co więcej, zespół z Janiszewa w "bojówce" uzyskał czas 35,70 s, poprawiając swój zeszłoroczny rekord gminy o blisko sekundę.

Skład drużyny seniorów: Robert Karski (dowódca), Jakub Dopierała (przodownik I roty i pachołki), Jakub Boczek (pomocnik I roty i ścianka), Konrad Zawadzki (przodownik II roty i rów), Norbert Zawadzki (pomocnik II roty i równoważnia), Marcin Bryński (łącznikowy i płotek), Robert Kaźmierczak (rozdzielaczowy i W-75), Konrad Karski (mechanik i W-52)

Skład Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej: Jakub Orligóra (W-75), Jakub Kwaśny (pod płotkiem), Sergiusz Dopierała (na prostej), Adrian Jurek (na tyczkach), Dominik Dopierała (na prostej), Radek Zając (na prostej), Kamil Karski (W-52) oraz Robert Binkiewicz, Michał Bryński, Kamil Orligóra

Wyniki seniorów:

1. OSP Janiszew z łączną ilością punktów 92,40 (sztafeta 53,70 + bojówka 35,70 + 3 pkt karne w sztafecie)
2. OSP Brudzyń z łączną ilością punktów 92,64 (53,94 + 38,70)
3. OSP Krwony z łączną ilością punktów 96,53 (55,83 + 40,70)
4. OSP Janów z łączną ilością punktów 104,17 (58,27 + 45,90)
5. OSP Chrząblice z łączną ilością punktów 105,28 (58,88 + 46,40)
6. OSP Cichów z łączną ilością punktów 123,69 (67,69 + 51,00 + 5 pkt karnych w bojówce)
7. OSP Brudzew z łączną ilością punktów 139,83 (57,33 + 77,50 + 5 pkt karnych w bojówce)
8. OSP Galew z łączną ilością punktów 150,00 (57,20 + 82,80 + 10 pkt karnych w bojówce)

Pogrzeb Ś.P. Marka Tadysiaka

Dzisiaj w kościele w Janiszewie odbył się pogrzeb Ś.P. Marka Tadysiaka. Marek był kierowcą zawodowym. Miał 38 lat, zostawił żonę i synka. Mszę św. pogrzebową sprawował ks. Zbigniew Jałoszyński. Zmarłego żegnali najbliżsi, rodzina, przyjaciele i znajomi, koleżanki i koledzy, mieszkańcy Janiszewa oraz przyjezdni z rożnych stron kraju.

Pokój Jego Duszy.